UPÍŘI

Poryfie

9. ledna 2009 v 22:41 | Marry Anne & Lady Rose
Termín porfyrie označuje metabolickou poruchu krve,
jejímž důsledkem je nadměrný únik železa z organismu. Je to velice vzácná vrozená odlišnost genetického původu, která způsobuje mimořádnou citlivost na sluneční světlo. Delší pobyt na slunci zapříčiní patologické změny pokožky a její poškození. Za klidného stavu je pokožka těchto lidí mrtvolně bílá a hebká. Pobyt na slunečním světle u nich později způsobí abnormální pigmentaci, mimořádný a nadměrný vývoj ochlupení a červené nebo hnědočervené zbarvení zubů. Dále u porfyrie dochází ke znetvoření nosu, uší , obočí a prstů. Rty s dásněmi tuhnou a zuby působí výrazněji. Tím vzniká dojem vlčí tlamy.

Úvaha o upírech

9. ledna 2009 v 22:34 | Marry Anne & Lady Rose
Upír (nebo také vampýr) je tvor vyskytující se v mýtech, legendách, hororech a fantasy, živící se krví, kterou pije svým - zpravidla lidským - obětem.

Nemrtví

9. ledna 2009 v 22:28 | Marry Anne & Lady Rose
Čili upíři jsou tu s námi již od nepanšti. Lze je najít na všech kontinentech, ve všech kulturách. Ať už pod názvy všem jistě známými jako např. Upír, Nemrtví, vampír či vampýr, tak i pod názvy neobvyklejšími jako např. Broxa, Strigama, Lamie, a mnohými dalšími. a Zmínky o nemrtvých můžeme najít krom jiné i ve starém zákoně:

 
 

Reklama
spirit-mystery

Prosím dodržujte pravidla blogu
Marry Anne & Lady Rose
--------------------------