EXORCISMUS- případ Anneliese Michel

14. června 2009 v 18:43 | Marry Anne & Lady Rose |  EXORCISMUS
Anneliese Michel byla jednou ze čtyř dcer manželů Michelových,
velmi zbožných lidí. I když byla Anneliese od dětství drobná a od dětství náchylná k nemocem, "jinak byla celkem normální", vzpomínají její spolužačky. Prý "uměla být veselá a ostatními blbnout a vtipkovat".
Cosi nenormálního se ale začalo dít před šestnáctými narozeninami, na podzim roku 1968.
Podle svědectví jedné z Anneliesiných spolužaček, se prý nemohla po hrůzyplné noci hýbat. Cítila se stažená nějakou obrovskou sílou, která jí nedovolila dýchat. Marná snaha volání o pomoc, promočená postel, starch . . .
Téměř o rok později se situace opakuje. Návštěva u lékaře a podrobná neuroligická vyšetření ale nic neodhalily. Přesto dívku poslali do sanatoria. Kamarádky pak zpozorovaly, že tam její modré oči zřčernaly, změnily se jí ruce a zachvacovaly ji podivné křeče. I když ztratila jeden školní rok, schopná a pracovitá dívka odmaturovala a připravovala sena studium na vysoké škole.
Jako mladá studentka si matce stěžuje: "Něco v mém pokoji šramotí."
Matka ji poslala na ušní vyšetření, ale žádné známky poškození sluchu se nenašly.
Skutečný problém se ale objevil, když i ostatní v domě začali slyšet ťukání někde pod podlahou, ve stropě nebo ve skříni. Když se vyděšení šli modlit k sošce Panny Marie, Anneliesina tvář se zkřivila a z jejích oči sršela nenávist. Rodinná modlitba, čšastá eucharistie a večerní růženec přinášely stáoe menší úlevbu dívce, která se duchivně i tělesně cítila den ze dne hůř a stěžovala si na obtěžující jevy.


Návštěvy u lékaře a různá vyšetření se násobí. Na usilovné prosby rodičů i otce Arnolda (Anneliesina duchovního důvěrníka a budoucího exorcistu) se u nich doma objevují i znalci z duchovní oblasti, odborníci na posedlost.
Jeden z nich si poznamenal:
"Anneliese byla milá dívka a pocházela z hluboce nábožensky založeného domu. Stěžovala si: Cítím, že nemám vlastní já. Pak řekla, že čas od času vidí ďábelské obličeje, které nebyla schopna blíže popsat. Později hrubě odhazovala posvěcené předměty. V místnostechnokolo sebe šířila zápach spáleniny a hnoje."
Současně studovala, byla veselá a dokonce i zamilovaná. Chodila s petrem, který ji miloval a vlastně až do její smrti neopustil. Prý ho neodradilo ani to, když se na něj nenávistně dívala a řičela jako zvíře. Anneliese si myslela, že kvůli jejím osobním problémům nenmá jejich vztah velkou šanci.
Jak plynul čas, Anneliesino chování bylo stále obludnější. Skákala po zdech, pila z podlahy svoji moč, škrábala a kousala stěny a přitom si vyrážela zuby, nahá se válela ve štěrku. Měla neuvěřitelnou fyzickou sílu, když ji chtěla sestra chytit, mrštila s ním o zem. Těmř nespala a když ulehla, vypadala jako mrtvá. Kvůli napěti krčních svalů nemohla pít ani dýchat. A pak se nýhle uklidnila, několik hodin se modila, učila se, hrála na klavír . . .
Manžele Michelovi ve své bezradnosti napsali dopis biskupovi s prosbou o exorcismus jejich dcery. Duchovníl kteří nacštívili jejich dům, nepochybovali, že jde o posedlost.
Provedením exorcismubyl pověřen otec Arnold Renz.
Ten si po prvním exorcismu zapsal:
"Nejsilněji Anneliese reaguje či démoni reagují na svěcenou vodu. Začíná výt a zmítat se. Drží ji tři muže (…). Anneliese se snaží kousat nalevo i napravo, kope nohama směrem ke mně. Občas vyje, zvlášť u svěcené vody. Opakuje: "Skončete s tím hovem" ty zasranej kněžoure, ty špinavá svině! Kleteb a nadávek je mnohem víc, odpusťme si je však."
Na výslovné Anneliesino dovolení otec Arnold nahrává průběh exorcismů, kterých bylo dohromady několik desítek.
Když kněz za doprovodu Anneliesiných nejbližších přinutil démony, aby opustili tělo trápené dívky, přikazuje jim přitom slovy, která předepsiuje tzv. Rituale romanum, i slovy z Písma svatého nebo vzývaje svatá jména, rozléhal se nepopsatelný křik, vrčení a skřeky. Sice se strašlivým vztekem, nicméně odpovídali duchovním na otázky.
Otec Arnold v jednu chvíli chtěl zanotovat mariánskou píseň, ale nemohl, protože Anneliese vybuchne v šílený a dosud neslyšený ryk. Ďábel dáví, jako by měl okamžitě vyzvracet vnitřnosti a křičí: "Ona přichází! Ona přichází! Velká paní!"
Exorcismus z 30. prosince 1975 začal stejně jako mnohé jiné. Ale najednou se rozlehne křik: "Neodejdeme, protože Ten (Bůh) to nedovoluje!"
Teprve smrt přinesla konečné osvobození.
"Den před smrtí najednou během exorcismu řekla: Prosím o rozhřešení! To bylo její posleední slovo, které mi řekla," vzpomíná otec Arnold.
O půlnoci démobnům přikázal, aby se utišili a dovolili dívce usnout. Anneliese si lehla, aby usnula spánkem, ze kterého se už neměla probudit.
Po několika letech se přišlo na to, že Anneliese Michel se třikrát podrobila vyšetření EEG. Pokaždé u ní byla vyloučena epilepsie, přesto jí byly několimpodávány léky s vedlejšími účinky, které ničí organismus. Prý bylo nevyhnutelné, aby Annelise jednou po mnohaletém užívání léků, zemřela vyčerpáním.
Pro byla Annelise posedlá zlými duchy? Posedlost se týká člověka, který se otevřel působení satana satanistickými pakty, praktikováním magie, spiritismem nebo jinými formami okultismu. U Anneliese nebylo možné se něčeho takového dopátrat . . .
Já osobně si myslím, že došlo k jakémusi přetlaku víry. Že touha být dobrým člověka byla nakonec podvědomě potlačená tím zlým já, což se projevila tímhle obludným způsobem.Co myslíte vy?

Vaše LadyRose
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zajímají tě upíři?

Ano!
Ne!

Komentáře

1 Contamine Contamine | 1. července 2011 v 12:43 | Reagovat

Podle mě byla akorát hodně nemocná a nikdo jí nedokázal pomoct tak to začali přirovnávat k dílu nějakýho satana

2 inexpensive bridesmaid dresses inexpensive bridesmaid dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 11:46 | Reagovat

I simply want to tell you that I'm new to blogging and absolutely savored this web blog. Probably Im planning to bookmark your blog. You certainly have impressive stories. Appreciate it for sharing with us your blog.
http://www.isdress.org

3 simple bridal dresses simple bridal dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 13:50 | Reagovat

I need to verify with you here. Which isn't one thing I usually do! I take pleasure in reading a submit that may make individuals think. Additionally, thanks for permitting me to remark!
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
spirit-mystery

Prosím dodržujte pravidla blogu
Marry Anne & Lady Rose
--------------------------