Ulicemi Plzně se potulují duchové...

8. ledna 2009 v 18:15 | Marry Anne & Lady Rose |  DUCHOVÉ
Vydáno dne 30. 09. 2006
Po celém světě se čas od času objevují svědectví, která popisují setkání člověka s duchy. V databankách záhadologických společností jsou tak stovky případů, v nichž hlavní úlohu sehrává podivný mlhavý přízrak. V některých případech může jít o neškodná setkání s mrtvými, jindy to jsou doslova hororové scény, ve kterých jde o holý život.


S duchy mají své zkušenosti i na Plzeňsku. Přízrak malé holčičky spatřil v centru města nejeden pozorovatel. Svědci podivného setkání se shodují v tom, že se dívka vždy záhadně objevila a po chvíli zmizela. Pana Martina prý dokonce tahala za rukáv. "Byl jsem nakupovat v samoobsluze, když mě najednou kdosi zezadu zatáhl. Otočil jsem se a spatřil asi desetiletou dívku v růžových šatech a gumácích," vzpomíná starší muž z Plzně a dodává: "Zeptal jsem se jí, kde má maminku, ale neodpověděla mi." Tu samou otázku položil pan Martin dítěti ještě dvakrát, to však ani jednou nepromluvilo. Po několika vteřinách se ho dívka pustila. "Udělala pár kroků a doslova se rozplynula. Nikdy jsem něco takového nezažil," uzavírá své vyprávění starší muž.

Podobnou zkušenost má i jedna učitelka základní školy. Byl začátek ledna a pedagogická pracovnice se vypravila s několika dětmi na akci, která byla mimo jiné zaměřena na automatickou kresbu. "Prohlížely jsme si obrazy, když se přede mnou objevila drobná dívka. Přestože byl začátek ledna, měla prosté oblečení nevýrazné barvy, tmavé vlásky a okolo hlavy věneček. Dívka mě objala, dívala se na mě a oslovila mě maminko," líčí své setkání učitelka Marie, která se dívce snažila vysvětlit, že není její matkou. "Holčička byla mojí odpovědí zaskočena. Pak se mě pustila a kamsi odběhla," dodává paní Marie. Na celém příběhu je zajímavé několik momentů. Dívku spatřila pouze učitelka a výtvarnice automatické kresby, a to jen v okamžiku necelé minuty v době setkání. Nikdo jiný ji před tím ani později neviděl.

S příběhem seznamujeme odbornici na problematiku astrálních bytostí. Zajímá nás, co nebo kdo se potuluje ulicemi města Plzně. "V tomto případě se bezpochyby jedná o duši mrtvého dítěte, která nedošla svého klidu. Zejména z druhého příběhu je patrná silná fixace na matku. Domnívám se, že dítě bylo kdysi v minulosti násilně odebráno matce a následně ho postihla nějaká tragická událost. Osobně bych se přikláněla k násilné vraždě," dodává námi oslovená psychotronička. Zajímalo nás, zda setkání s touto astrální bytostí může být pro náhodné pozorovatele nějak nebezpečné. Dozvídáme se, že v tomto případě žádné nebezpečí nehrozí. Jedná se totiž jen o bloudící duši, která nemá potřebu škodit, ale snaží se najít svého rodiče.

Ne všechna setkání s duchy probíhají poklidně. Své by mohla vyprávět paní Dana z Tachovska. I ona stanula před několika lety tváří v tvář poltergeistům. Vše začalo krátce po Vánocích. "Od kamarádky jsem dostala hrníček s podšálkem. Ani ve snu mě nenapadlo, že tento dárek nastartuje v budoucích dnech přímo hororové události," líčí své setkání s bytostmi z duchovního světa žena z Tachovska. Jedné noci zaslechla v domě vrzat nábytek, později se přidaly kroky a podivný smích. S každým dalším dnem nabíraly události na intenzitě. Už se nejednalo pouze o noční záležitost. "Bylo krátce po poledni a já seděla v obývacím pokoji a hledala východisko ze vzniklé situace. Najednou za mými zády cosi zarachotilo a těsně kolem mé hlavy proletěla žehlička," popisuje s kamenným výrazem ve tváři žena středních let. V tu chvíli se paní Dana dala na úprk. Dočasný azyl našla u své kamarádky. Společně se pak obrátily na psychotronika, který zjistil, že podivné události souvisí s vánočním dárkem. Všichni tři tedy vešli do "strašidelného" domu. Psychotronik vzal porcelánový hrneček a podšálek a odebral se k popelnici. Nejprve jimi dvakrát mrštil o betonový chodník. Předměty však zůstaly nedotčené. Když jimi mrštil potřetí, každý z nich se rozlomil na tři díly jakoby je rozřízl laser. Od té doby byl v domě paní Dany klid. Později se ukázalo, že uvedené předměty vlastnila před nějakým časem teta Daniny kamarádky, která se nějaký čas věnovala spiritismu.

Podle odborníků na problematiku astrálních bytostí je příběh ženy z Tachovska typickým příkladem setkání s duchovní bytostí, která je z jakéhokoliv důvodu vázána k nějakému předmětu. Poltergeisti mohou být ale také svázáni s domem, místem či člověkem.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
spirit-mystery

Prosím dodržujte pravidla blogu
Marry Anne & Lady Rose
--------------------------