Dělení Lucidního snění

9. ledna 2009 v 15:50 | Marry Anne & Lady Rose |  LUCIDNÍ SNĚNÍ
Na jedné stránce jsem narazil na docela zajímavý způsob dělení nejenom LD ale i jiných stavu. Časem tento přehled dam jinam, jen co vymyslím lepší název pro odkaz =D.
Podle toho způsobu jsou důležité dvě vlastnosti. Stupeň uvědomování a stupeň energie. Stupeň uvědomování dělí na osm častí a stupeň energie na pět. Začíná nulou. To ale neznamená, že jsou přesně tito úrovně, ale jak autor, tak i já osobně jsem se setkal s tím, že jsem nevěděl, jak popsat kvalitu svého snu, a pomoci této tabulky to je pak mnohem jednodušší. Všechny tito změny nejsou nějak razantní, ale přechází se z jednoho stupně do druhého jemně. Jako když jsou závody aut, tak nepočítají každý ujetý metr, ale jen pár bodů. My těch bodů máme 8 a 5. Mít větší počet stupňů je zbytečné a mít jích méně je už málo, proto se shodují s autorem a nechávám to, co měl. Ti stupně jsou jak pro realitu, tak i pro sny i astrální cestování.

Stupně uvědomování

0. Totální neuvědomování.

Člověk sám o sobě neví. Nejen, že neví, kde je, ale ani to, že vůbec je. Například se večer lehneme spát. Propadneme se do tmy a příští den si na nic nevzpomínáme. Nebo jiný příklad. Použijeme až moc alkoholu, a příští den si na to vůbec nevzpomínáme. To neznamená že tam nebyl, prostě jeho stupeň uvědomování spadl na nulu.

1. Pomatené uvědomování.

Vědomí je jako při blouznění. Člověk není schopen dobře myslet, ale alespoň pamatuje, co se s nim dělo. Obvyklým stav při obyčejných málo významných snů. Nejste ani schopni uvědomovat situaci.

2. Slabé uvědomování.

Analyticky mysl nepracuje, ale podvědomě už jste schopni situací kontrolovat. Sen v tomto případě má logickou souvislost a lehce si ho zapamatujete. Ale chápání probíhajícího je malé.

3. Podprůměrné uvědomování.

Chápání probíhajícího. Ocenění situace a její ovládání. Tento stupeň připomíná stav unaveného, nebo lehce vypivšího člověka. Tento stupeň uvědomování se už dá zařadit mezi lucidnímy sny.

4. Průměrný stupeň uvědomování.

Obyčejný stupeň uvědomování běžného zdravého člověka. Náš obvyklý stav. Existence analytického myšlení, analýza situaci, chápání omylu.

5. Nadprůměrný stupeň uvědomování.

Tento stupeň odpovídá talentovaným lidem. Jsou to vědci, myslitelé, lidé schopné objemově představovat problém a rychle nacházet řešení z těžkých situací a propočítávat ji napřed.

6. Chápání celistvosti světa.

Stupeň diky kterému je jasná konstrukce a chápání celého světa. Tohoto stupně dosahují jen jednotky lidí. Jsou to veliké učitelé, duchovně čisté lidé. Chápání světa jako jednoho celku. Vnímání je objemové, do všech stran najednou. Schopnost vidění do minulosti i budoucna. Vznik paranormálních schopnosti.

7. Nejvyšší stupeň.

Stupeň vědomí stvořitelé. Vědomí takového člověka se stává jednotou s vědomím stvořitelé. Pro něj už neexistuji záhady. Uvědomuje se všeho. Chápání celého světa. V tomto stavu už nejsme si schopni uvědomovat si sebe jen jako jednotu.

Stupně energie:

0. Nultý stupeň.

Tímto stupněm ovládá pouze naprostá nicota. Existující věci se tomuto stupni mohou blížit, ale nikdy ho nedosáhnou.

1.Snížený stupeň.

Vyčerpanost. Možné nevědomé astrální cestování, pro získaní energie. Člověk je buď nemocen, nebo je pořád unavený.

2. Normální stupeň.

Obvyklý stav člověka. Kolik energie potřebuje, tolik jí spotřebuje. Astrální cestování je takřka nemožné, z důvodu neexistenci zbytečné energie.

3. Povýšený stupeň.

Člověk je více aktivní, pořad optimistický. Spotřebovává méně energie, než vytváří. Zbývá mu dost na astrální cestování.

4. Stav plné energie.

Spojení se s energie světa. Energii stáčí úplně na všechno. Docela nebezpečný stupeň, pokud je stupeň uvědomování malý. Chtělo by to alespoň 5ku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
spirit-mystery

Prosím dodržujte pravidla blogu
Marry Anne & Lady Rose
--------------------------